Јубиларна 50. ,,Песничка штафета"

Јубиларна 50. ,,Песничка штафета", коју организује Градска народна библиотека ,,Жарко Зрењанин" из Зрењанина почела је осмог априла ове године. Песнички караван, предвођен књижевником, Урошем Петровићем, посетио је данас и нашу школу. Песник се дружио са нашим основцима који су представили своје таленте и учествовали у такмичарском делу програма са својим песмама које су поводом ове манифестације написали. Програм, који су водили ученици осмог разреда (Марија Лучанин и Лука Тришић), припремиле су Маријана Субић и Марија Лучанин са библиотекарком Марином Ћорковић и наставницом Анамаријом Андријашевић. У програму су учествовали и ученици 3. разреда које је припремила учитељица Биљана Радовановић. Одлуком жирија, у даљи круг такмичења пласирале су се две песме : Стеван Урошев (4.разред) - ,,Моја њива" и Андреј Варга (8.разред)- ,,Лепота одрастања". Завршна манифестација, којој ће присуствовати пласирани ученици, биће одржана 24.априла у Културном центру у Зрењанину. Стевану и Андреју желимо пуно среће и успеха.