Свети Сава

Дана,  27.01.2020. године у нашој школи одржана је прослава школске славе. Кумови су били ученици 4. разреда а кумство преузели ученици трећег разреда. Пошто је завршено богослужење и директорица се обратила гостима приредбу је отворио хор Светосавском химном.
Ученици 4.разреда, кумови школе спремили су поздравни говор и песму.
Ученици 8.разреда У.Буква и Н.Јакшић прочитали су нам неколико појединости из живота Светог Саве. Најмлађи ученици, прваци рецитовали су песму „Српкињица“.
Рециталом „Чудеса Светитеља Саве“ представили су нам се ученици другог разреда а трећег драматизацијом „Деда и унук“.
Кроз стихове о Светом Сави представили су се ученици комбинованог одељења из Шурјана. Ученици виших разреда обогатили су програм рецитовањем „У колони Светог Саве“.
У школском холу наставник ликовне културе О.Марјановић и ученици виших разреда поставили су изложбу радова на тему Свети Сава.
Библиотекар Ж.Кипровски Милошевић је изложио неколико паноа о животу и раду Светога Саве.
Приредбу смо завршили слајдовима слика нашег просветитеља праћени песмом Манастирска врата. Све је протекло у свечаној и веселој атмосфери на задовољство свих присутних.
Реализатори програма: директор школе Ј.Додер, библиотекар Ж.Кипровски Милошевић, наставници разрене наставе  Д.Кустурић, А.Цеснак, Б.Радовановић, З.Буква, М.Живић, наставник музичке културе М.Бесу и педагог Б.Петровић.
наставник разредне наставе А.Цеснак
и педагог Б.Петровић