Дечја недеља

У понедељак,07.10.2019. године свечано смо отворили Дечју недељу стиховима о правима детета и скечом ученика нижих разреда.
Ученици  7. и 8. разреда, чланови Ученичког парламентау сарадњи са наставницом музичке културе Маринелом Бесу упознали су све ученике са циљевима  и задацима парламента као и његовим представницима, важности саме Дечје недеље и значају овогодишње теме која гласи: ,,ДА ПРАВО СВАКО - ДЕТЕУЖИВАЛАКО“.
Кроз презентацију на тему „Правила понашања у школи“ ученици виших разреда у сарадњи са педагогом Б.Петровић упознали су ученике  са школским правилима и обавезама.
На крају активности сваки ученик је добио по картицу о школским обавезама или правилима за чију израду су заслужни наставник грађанског васпитања К.Мали и ученици виших разреда.
Дана, 08.10.2019.године у школској трпезарији  организована је активност за све ученике под називом „Покажи шта знаш“. Ученици од другог до осмог разреда представили су се кроз песму, игру, рецитацију, ликовне радове, спорт.
Проглашени су и најталентованији ученици. У нижим разредима прво место за изложбу ликовних радова освојио је ученик 2.разреда Милан Бугарски, друго место такође ученик 2.разреда Бобан Вујчић за извођење салта а треће место освојиле су екипно девојчице 4.разреда за показивање игре. У вишим разредима прво место понели су ученик 7.разреда Марко Мошеску за свирање две композиције на гитари и ученик 8.разреда Томислав Зомборац показавши пимповање лоптом и разне фудбалске трикове, друго место освојила је ученица 5.разреда Тијана Мештровић за гимнастику а треће место заузела је Јелена Обркнежев ученица 8.разреда за прављење фризуре.
У среду, 09.10.2019. године организован је Спортски дан за све ученике. Ученици виших разреда такмичили су се у дисциплинама убацивање тројки, прескакање вијаче и малом фудбалу а ученици нижих разреда су спортске вештине показали на полигону и такмичењу у џаковима.
У такмичењу џаковима најбољи су били следеће ученици: Даница Кустурић  1.разред (1.место), Валентин Филковић  2.разред (1.место), Алекса Ранђеловић  1.разред (2.место) и Анђелка Урошев  2.разред (2.место).
Најбржи ученици на полигону били су:Матеа Глигор  3.разред (1.место), Данијела Шајн  3.разред (1.место), Стефан Жебељан  4.разред (1.место) и Маријана Субић  4.разред (1.место).
Најуспешније ученице у прескакању вијаче биле су Снежана Зомборац  6.разред (1.место), Тијана Мештровић  5.разред (2.место) и Сара Илијевић  5.разред (3.место).
Победу у тројкама понели су ученици 7.разреда Данило Лауш  и Андреа Глигор.
На крају спортског дана уследиле су две утакмице у малом фудбалу. Прву утакмицу играли су дечаци 8.разреда против екипе дечака коју су чинили петаци, шестаци и седмаци. Другу утакмицу играле су девојчице од 5. до 8.разреда, одељењски старешина 8.разреда М.Вукоје Мандић, наставник физичког и здравственог васпитања Ђ.Милићевић и један родитељ. За најбоље фудбалере проглашени су Немања Јакшић ученик 8.разреда и Тијана Мештровић ученица 5.разреда.
Спортска активност требала се одржати у сарадњи са родитељима али се они на позив школе нису одазвали.
Игре су протекле у здравом спортском духу и  позитивној такмичарској атмосфери захваљујући наставнику физичког и здравственог васпитања. Најбољим ученицима су додељене дипломе на приредби поводом дана школе.
Четвртог дана Дечје недеље организована је креативна активност за ученике од 1. до 8. разреда. Ученици од 5. до 8. разреда су уз помоћ и сарадњу одељењских старешина и наставника ликовне културе О.Марјановић у школском дворишту цртали и писали поруке на тему овогодишње дечје недеље „Да право свако – дете ужива лако“.
Ученици нижих разреда са својим учитељицама направили су изложбу ликовних радова.
Комисија коју су чинили наставник ликовне културе О.Марјановић, наставник математике М.Вукоје Мандић, наставник географије К.Мали и ученик 8.разреда М.Бугарски имала је врло тежак задак у одабиру радова. Од нижих разреда за ликовно стваралаштво издвојени су радови следећих ученика: Матеја Попов 1.разред, Вељко Николић 2.разред, Данијела Шајн 3.разред и Ален Пенов 4.разред. Од виших разреда изабрана су три рада и то ученице 5.разреда Вишње Ђерић (1.место), ученице 8.разреда Иване Рацић (2.место) и ученице 5.разреда Тијане Мештровић (3.место), док су ученици 5.разреда Лука Попов и Давор Шите имали најбољи рад на бетону.За групни ликовни рад награђени су ученици комбинованог одељења од 1. до 3.разреда из Шурјана.
Последњег радног дана Дечје недеље прославилисмо Дан школе. Организован је свечани пријем првака у Дечији савезкао и учлањење у школску библиотеку. Ж.Кипровски Милошевић, библиотекар наше школе припремио је за наше прваке добродошлицу и чланске картеа такође и  украсио простор школске трпезарије.
Ученици, наставници разредне наставе (Д.Кустурић, А.Цеснак, Б.Радовановић, З.Буква и М.Живић), наставник музичке културе М.Бесу и наставник српског језика В.Јерковић уприличили су приредбу са пригодним програмом. Билојерецитовања, певања, играња.У школском холу изложени су дечји радови. Школски хор је још једном показао на који начин може да представља нашу школу, тако да је почетни и завршни део припао управо хору. Све је протекло у свечаној атмосфери и на задовољство свих учесника.
Месна заједница Бока уручила је ђацима првацима поклоне за овај дан а школа обезбедила слатке посластице за све ученике наше школе.
И ове школске године успешно је спроведена акција прикупљања гардеробе и школског прибора за ученике из социјално угрожених породица у којој су учествовали ученици, радници школе, родитељи као и акција „Чеп за хендикеп“.
Извештај саставили
наставник разредне наставе А.Цеснак