Дан књиге

Поводом Националног дана књиге, 28. фебруара, ОШ,,Жарко Зрењанин“ из Боке укључила се први пут у пету акцију ДШБС „Читајмо гласно“. Радост читања поделили су ученици од 4. до 8.разреда, школски библиотекар, наставници математике, српског језика, ликовне културе, енглеског језика, хемије, учитељица 4.разреда, помоћно особље.
Читали смо омиљене стихове на српском, словачком, мађарском, руском, македонском, енглеском и немачком језику.
Ученици 6.разреда читали су ,,математички језик“, Декартове мисли, математичке симболе
Упознали су нас са енглеским математичарем - писцем Луисом Керолом и омиљеном књигом ,,Алиса у земљи чуда“, коју препоручују да прочитају тако и да смо обележили и 2.март Светски дан књиге.
Извештај саставио библиотекар М.Бољановић