Дан здравља

Дан здравља се у нашој школи редовно одржава. Ове школске године ученици виших разреда су писали поруке о здрављу, најбољи радови су окачени у холу школе. Најважнија порука дана 23.04.2021.године била је да поред здраве, правилне и уравнотежене исхране, важни елементи здравог живота су одмор, сан и рекреација.
За ученике 8.разреда наставник биологије је одржао презентацију о репродуктивном здрављу и болестима зависности.
Ученицима је скренута пажња о наркоманији, психоактивним супстанцама, психичкој и физичкој зависности, начинима лечења и болестима зависности.
Од популационе политике општине Сечањ сви осмаци су добили по две књижице „Боље спречити него лечити“ – Превенција злоупотребе психоактивних супстанци препоруке за младе и „Репродуктивно здравље младих као и флајер „Остани непушач“.
За крај порука за све у школи :
1. Не доказуј зрелост узимањем дрога. Оне не могу решити проблем, али ће сигурно нарушити твоје здравље.
2. Буди зрела особа, одговорна према себи и другима, не дрогирај се и не прави проблеме свом окружењу.
3. Бави се спортом и рекреирај. Међу онима који се баве спортом, макар и рекреативно, међу љубитељима природе, мало је наркомана.
Извештај саставио наставник биологије: Младена Илић