ПРЕПОРУКЕ МИНИСТАРСТВА ПОВОДОМ ШИРЕЊА КОРОНАВИРУСА

korona virusМинистарство просвете, науке и технолошког развоја упутило је посебне препоруке школама.
Као превенција ширења коронавируса Министарство је увело следеће мере у школама.
У допису Министарства се напомиње да је потребно редовно одржавање школског простора, проветравање учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно пражњење корпи за отпатке, уз коришћење рукавица.
Ученике треба подстицати на прање руку, а ученицима и одраслима треба препоручити да не додирују очи, уста и нос неопраним рукама.
Саветује се да се не размењује храна и не користе исте флашице за воду, а да се употребљене папирне марамице и убруси редовно одлажу у корпе за отпатке.
Директорима и наставницима се сугерише да планирају часове одељенског старешине у свим разредима посвећене одржавању личне хигијене и непосредног окружења, али и комуникацији која није подложна паници и ширењу непроверених информација.
Министарство препоручује родитељима и ученицима да се одложе прославе и дружења.
Препоручује се и планирање активности ученичког парламента које ће подстицати ученике на редовно одржавање личне хигијене и одржавање школског простора, а да се на сајт школе поставе препоруке о превентивним активностима.
Препорука је да се у оквиру наставних и ваннаставних активности планирају, у складу са предметном облашћу, васпитно-здравствене теме, односно, упознавање са путевима вирусних инфекција и информисање о тој теми.