Дан здравља

Дана, 01.06.2019.г. у нашој школи обележен је Дан здравља кроз презентацију и квиз за ученике од 1. до 7. разреда. Организатори ове активности били су наставник биологије И.Тришић и наставници разредне наставе.
Најпре је уследила презентација на тему „Здравље“ а затим квиз. Када живимо у времену где деца више времена проведу за рачунаром хранећи се разним грицкалицама, и тзв. ,,брзом храном'', важно je искористити сваки тренутак да се укаже на значај здравог живота и здраве исхране.
Правила квиза су била јасно установљена, тако да је реализација истог текла без потешкоћа. Квиз је водила наставница биологије. У жирију су били А.Цеснак наставник разредне наставе, Б.Радовановић наставник разредне наставе и М.Вукоје Мандић наставник математике. Екипе су чинили ученици и нижих и виших разреда.
Можемо да закључимо, да је активност била веома интересантна за ученике, да су били активни сви и да је потребно више оваквих дешавања. Поред тога на овај начин проширује се ниво знања ученика, развија се такмичарски дух као и тимски односи међу децом.
наставник биологије
И.Тришић