Свети Сава

Дана, 27.01.2019. године у нашој школи одржана је прослава школске славе. Кумови су били ученици 4. разреда а кумство су преузели ученици трећег разреда.
Приредбу је отворио школски хор Светосавском химном а затим је уследило богослужење. Ученици нижих разреда представили су се кроз песму, игру и рецитацију. Први разред је групно рецитовао песму Ко је био Свети Сава, 2.разред одиграо је два народна кола (Дивна, дивна и Дуње ранке) и рецитовао песму о Светом Сави док су ученици 3. и 4. разреда извели драматизацију (О Светом Сави и Колачи).
Кроз стихове о Светом Сави представили су се ученици комбинованог одељења из Шурјана.
Ученици виших разреда обогатили су програм драмским приказом Путовање Светога Саве.
У холу школе наставник ликовне култура Р.Лабан и ученици поставили су изложбу портрета Светог Саве.
Реализатори програма: директор школе Ј.Додер, наставници разрене наставе А.Цеснак, Б.Радовановић, З.Буква, Д.Кустурић, М.Живић, наставник музичке културе М.Бесу и наставник српског језика В.Јерковић.
наставник српског језика В.Јерковић,
наставник разредне наставе А.Цеснак